A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mariza Ikonomi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  100
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mariza Ikonomi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka perfunduar studimet ne liceun artistik "Jordan Misja" e me pas ka perfunduar studimet ne Akademine e Larte te Arteve dega kanto. Ajo ka patur bashkepunim me kengetare e autore te ndryshem sepse mund te kendoje çdo lloj zhanri muzikor duke filluar nga ai popullor e deri tek ai alternativ e heavy metal. Kengetaret e saj te preferuar jane CelineDion, Alanise Marisete, Guns'n Roses, Cranberryes etj. Ushqimi i preferuar picca kapriçoza dhe patatet ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Ditari (2007)

Mysafir I Mallkuar (2003)


» Dërgo Një Këngë »

S'te Kam Harruar
Per Ty
Qesh
Le Rêve
Afer

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Rosela Gjylbegu

Anjeza Shahini

Elvana Gjata

Orinda Huta

Miriam Cani

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Soni Malaj

Besa Kokëdhima

Elsa Lila


Tags: Mariza Ikonomi, Mariza Konomi

Mariza Ikonomi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019