Marjan Filipi
Marjan Filipi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Marjan Filipi është një këngëtar i njohur. Në Dhjetor 1990, Marjan Filipi merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Buzembremje". Në Dhjetor 1991, Marjan Filipi merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Zambak Dhe Lot". Në Dhjetor 1991, Myfarete Laze & Marian Filipi marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Nëse Një Ditë". Në Dhjetor 1992, Marjan Filipi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Mërgimtari". Në Dhjetor 1992, Marjan Filipi m...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0