Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Marjan Filipi - Buzembremje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH
Buzembremjeve rri e mendohem
veshtrimin tres
dhe flas, flas me veten time
per syte e zes

Shikoj qiellin plot me yje
i them henes se te dua ty
zili kam dhe flladin ne ket' mbremje
qe vjen tek ti te ledhaton ne buze e sy

Deshmi une kam ne kte mbremje
gjith'sine e pambarim,
me behet te th'rras me ze te larte
pra eja shpirti im

Deshmi un kam ne kte mbremje
gjith'sine e pambarim,
me behet te th'rras, te th'rras papushim
pra eja shpirti im

Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj...

II.
Buzembremjet prap vijne e shkojne
dhe une mendoj
dhe them, them me veten time
pa ty s'mund t'rroj.

Shikoj qiellin plot me yje
i them henes se te dua ty
zili kam dhe flladin ne ket' mbremje
qe vjen tek ti te ledhaton ne buze e sy

Deshmi une kam ne kte mbremje
gjithsine e pambarim,
me behet te th'rras, te th'rras papushim
pra eja shpirti im

Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj
Shikoj qiellin plot me yje
per ty mendoj ...


Më Shumë Këngë Nga Marjan Filipi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet