Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marjeta Çurumi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Luzi I Vogël 
BIOGRAFIA: Marjeta Çurumi është një shkrimtare. Marjeta Ҫurumi u lind në fshatin Luzi i Vogël të Kavajës, ku kreu shkollën tetëvjeçare dhe të mesme. Më pas ndoqi studimet e larta në Universitetin e Tiranës, dega Gjuhë-Letërsi. Pas përfundimit me sukses të studimeve të larta, filloi punë si mësuese e lëndës Gjuhë Shqipe në një shkollë nëntëvjeçare në qytetin e Rrogozhinës. Në këtë kohë nxorri krye dhe pasioni i saj për letërsinë dhe shkrimin. Bashkë me rrethin letrar të shkollës, të cilën ajo s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Edisnajda Xhihani

Arsela.P

Oriada Dajko

Suela Sokoli

Anida Rexha

Xhensila Dautllari

Albana Subashi

Mersina Makollari

Laureta Durmishi

Eva Kacanja

Tags: Marjeta Çurumi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet