A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mark Strand

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Summerside, Prince Edward Island 
  • Age:
  • 85
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mark Strand is a famous writer. Mark Strand ishte poet, eseist dhe përkthyes kanadezo amerikan. Është i lindur në Kanada në ishullin Princ Eduard dhe është rritur dhe edukuar në SHBA si dhe në disa prej vendeve të Amerikës së Jugut. Mban autorësinë e dhjetë librave poetikë duke përfshirë më të njohurin “Blizzard of One” (1998), për të cilëne fitoi Çmimin Pulitzer, për poezi nëvitin 1999. Strand ka lindur në vitin 1934 në Summerside, Prince Edward Island, Kanada. I ngritur në nj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Paul Celan

Luke Morgan

Saint-John Perse

Sergej Esenin

Gérard de Nerval

Xhorxh Gordon Bajroni

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Oktavio Paz

Sharl Bodeler


Tags: Mark Strand

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019