Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marko Strazimiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
BIOGRAFIA: Marko Strazimiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është marrë me muzikë që në moshën 6 vjeçare kur nisi të mësojë piano. Ka marrë pjesë në Festivalin e Shkodrës dhe në Junior Fest Albania duke fituar çmim të dytë e të tretë. Në moshën 13 vjeçare konkurron te “Gjeniu i vogël” ku arrin deri në finale. Gjithashtu finalist edhe në Tirana Art Fest dhe pjesëmarrës në shumë evenimente edhe jashtë Shqipërisë, deri në SHBA. Në Qershor 2015, Marko Strazimiri merr pjesë në JESC 2015 me këngën "Nuk Di...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Marko Strazimiri

Komente 0