Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Shekulli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Hapet portën mbretit shekull
ç'pa los fletën si kurorë
pikon mjaltë këto vangjel
vjen nga shpirtin atë orë (2x)

Në mër vitur ske në shpirtët
mallin zemran vrau
do këndoj për shëroj plagët
kurbetit e mallit (2x)

Kush mendon për djemtë tanë
kur verë ndoj për diellit venë
o djema çikë mori malli
vatrat çë i largë shkretë (2x)

Refreni
Për brezat legjendet rrallë
shqipërinë e vjetet
kur të shkelet të ngel mallë
ty do të marr me detet


Marsela Margariti - Shekulli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shekulli".
3. Video është e këngës "Shekulli", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 0