Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Cullufja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Cullufe vetullë nga i tan
ç'pleqër ditë e natën qantë
qasu për të kem dy llafe
vashëzo me taksirate

Të çezmaku mbushi ujë
çë çlirat e te dashumë
gjet belanë o rrapit e shkretë
çmë ke zënë penxheretë

Ref
Cullufe vetullë nga i taqpn
ç'pleqër ditë e natën qantë
qasu për të kem dy llafe
vashëzo me taksirate (2×)

Nga pe vdekur del te dera
cullufet moj timerr era
timë derdhet më jep synë
se mashton moj dashurinë (2×)

Ref
Cullufe vetullë nga i tan
ç'pleqër ditë e natën qantë
qasu për të kem dy llafe
vashëzo me taksirate (2×)

Kur më del më del një shkallë
sa të shkon fustanë e bardhë
të dua moj dhe ska lorët
mezi lit unazë dorë (2×)

Ref
Cullufe vetullë nga i tan
ç'pleqër ditë e natën qantë
qasu për të kem dy llafe
vashëzo me taksirate (2×)


Marsela Margariti - Cullufja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cullufja".
3. Video është e këngës "Cullufja", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 0