Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Çobani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Unë ngrita qe vij sahba
dhe mora rrugën e malit
do vete për mysafiri
më ftoi i zotë i stallit 2×

Ref.
Gjit u moj a ne tek unë
mos të korab të vunë
pritë tek ma gjet si kur vijni
plastaj burrin labërie 2×

Rruga ti de si tër buzës
shkoj a nga dal dhe këndoja
unë ngjita malit për pjetë
zërit çobani degjoja 2×

Ref.
Gjit u moj a ne tek unë
mos të korab të vunë
pritë tek ma gjet si kur vijni
plastaj burrin labërie 2×

Këngat seç të paska hije
lulet mbi tan vitë shamie
xhan tek leta përmbi gurë
merja ti si tak te junë 2×

Ref.
Gjit u moj a ne tek unë
mos të korab të vunë
pritë tek ma gjet si kur vijni
plastaj burrin labërie 2×

malë i mbushur trëndelinë
manushaqes bukuroshes
dallëndyshe vet me dinë
bilbilat qoshe më qoshe 2×

Ref.
Gjit u moj a ne tek unë
mos të korab të vunë
pritë tek ma gjet si kur vijni
plastaj burrin labërie 2×


Ky tekst u dërgua nga Sandra

Marsela Margariti - Çobani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çobani".
3. Video është e këngës "Çobani", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 1