Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marsela Margariti - Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Çke o det që se një fjalë
çmë rmë rinë ato valë
çka që si ta ran buroni
sazanit të digjet nurit

Si durone s'çahen gurit
morin detin palcët e gurit
gurbetet se nuk u shuan
se shuma se vran lënduar

Vetëm ti lotët e sytë
në zemra mbuloz në plakë
sytë nena dhe verbuan
që s'pushon po dhe të qarë

Dhe nënat dhe plak në zemër
nuset me duartë në gjirit
o kurbet moj i mallkuar
s'vet o vet në dasmën na hijë

Fërr më risin në dallgë dashme
ato flasin çfarë kërkojes
shikon yje si shkëndia
lotët e si ja që të pikojes

O tët mer dallge si palldija
hapet e portat si dollija
nga orgjendet nga shtëpia
po qaj në kel dhe fëmija

Refreni

Zot o zot ti mbedhim lotëve
por nëse don te do ti shtoj
të gjithë mallin e kurbetit
në orë dje mon na ndërton 2x HERË


Marsela Margariti - Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Marsela Margariti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marsela Margariti:


Komente 0