Massari
Massari

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Sari Abboud:
  • Vendlindja:
  • Beirut Liban
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Dhjetor 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari

Biografia

BIOGRAFIA: Massari është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Sari Abboud, better known by his stage name Massari is a Lebanese Canadian R&B/pop singer. His music combines Middle Eastern melodies with western culture. He started his musical career in 2001–2002, and has released two albums, Massari in 2005 and Forever Massari in 2009. He has had a number of hit singles in Canada, Europe, the Middle East and internationally. He started his musical career in 2001-2002 adopting the stage name Massari, which in ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0