TEKSTESHQIP

Mastercif
Me Kujto
Lyrics

---------STROF1----------------------------------

un prap e mendoj nkujtime me jeton
prap si prap me mungon ket jo se muhoj
I kujtoj puthjet e tua dhe e pyta veten
a ti mrejte mu a un e rejta veten

kom shum sene mrena nzemer qe moti sti kom thon
ska rendsi qa thujn tjerit mnjafton qe ti mdon

un te kujtoj si kujtimet ma te bukra
ti me harrove dhe ike sa ma larg
nuk mendove as u ktheve
u largove dhe qa ndjeve?

kom ni zemer shum e lendume ni plag pa sherume
qe mbytet ne mendime, me tkalumen
Dua tzgjohem ne mengjes dhe tet kem ty prap
tkisha dash perdit ma shum dhe sisha kthy asni hap

______
---------Refren(x2)--------------------
------ -
ME KUJTO TI OJ ZEMRA IME -
MOS I HARRO PUTHJET E PERQAFIMET -
FAJ ESHTE I JEMI PO JO I KREJTI -
MOS HARRO SE DIKUR MTHIRE MBRETI -
-----------------------------------

--------- STROF2-----------------------------------

thom ishallah najher mendimi tshkon te un
syt ma tbukur se tut sun i gjoj kerkun
isha me ty kurr ste lash vet ne ditet ma tveshtira
ti me harrove dhe m'harrove ne nevojet e mia

ti ishe ber gzimi i ksaj jetes time
un pa ty zdua tvazhdoj se ti je gjysma ime
un kur nuk te lo vet do te jem aty per ty
ne momentet mat veshtira un do tkaloja me ty

a mke harruar a najher ala me kujton
si deshira jem e funit me t'thon sa me mungon
zdu asnje tjeter edhe me m'dash gjith bota
se zemra ime ka qon gjithmon e jotja

A m'pranon a nuk mdon kallzom qka tpengon
kallzomi deshirat se zemra ti plotson
do tkisha dhon boten edhe pa me pas dicka
se ti ke hy n'zemren time e aty do jesesh praa

DËRGOI: