Më mbaj mend (për 1 muaj)

MatoLale - 100 Lek Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

ja kom nis ket rrugtim kam qen i vetem
kjo esht hera fundit dhe do flas tverteten
me 2 mij lek kur e shifsha kuleten
po endrra ishte e medhe e thynte realitetin
gjithcka qe ka nis ka qen nga nji mesazh
neper emisjone un ket gjo e thash
isha shum i ri vetem nji cunak lagje
prandaj un te ti gjeta shpresen lale
u nisa diten e par isha shum i lumtur
nji studio qendroja tash ishe e lumtur
kisha shum frymzim mu bo jeta e bukur
mendova nga ai moment tgjitha vujtjet jan zhdukur
vija me fugon cdo dit me fugon shkoja
si me punu endrren time trealizoja
kisha ca me fol se vec nlagje jetoja
shifni freestylen e par do ta rikujtoja
para muzikes jemi kacavyt me jet
ndoshta po tvazdoja ashtu kishte mundesi me vdek
rrit vorribom edhe ca shok te parku
nuk esht veshtir me kuptu qe ska mungu gjaku
pastaj kuptova avash avash un shum gjona
nuk donte me na ngrit un ket e pash te zonja
talentin ma dha zoti dot se refuzoja
po deshen per me shkel un ket refuzova
ju qe komentoni mos ma rruni k$#in
ca dini ju kur e ke nfyt litarin
ca dini ju kur durimi e prek skajin
ca dini ju kur shoku tbohet pal me hasmin
ca dini ju kur tlejn nbalt e ta kthejn shpinen
ca dini ju kur thika ta zgjeron vrimen
ca dini ju kur dun me ta hap edhe namin
dhe ti zvepron dot se ke nspital mamin
vujtjet qe kam kalu ma dhan mu msimin
jo non vetem per ty nuk e pranoj deshtimin
jau q#fs#a karrjeren jau q%fs#a stilin
mushe tonin se un e musha timin
50 lek bon nji plumb un i blej dy
se 1 mij lek i kisha qe kur tnjofta ty
ne asnji moment un nuk e shkela buken
deri sa ma shkelen edhe cunat than ta futen
tani un jam bo boss e hitet nuk mngojn
kur mor lek muk mha ka%i mu ca thojn
me mu nuk krahasohen kto milingona
se un kam ardh nga zero per mi mor tona
mthan ti ke me ngec ndryshe vertetova
shqipet mdhan dashni ku do qe shkela shkova
nuk do shum men me e kuptu realitetin
kjo ishte hera e fundit qe un flas per gelsin
kena bo luft me ardh deri ktu kena derdh gjak
ti e di mir qe ato ngjarje nuk jan pak
pavaresisht se mlan nmomentet me tveshtira
e nxorra driten vet nga erresira
nuk i lej dot shokt deri kur tbohna plak
nuk i lej do shokt dhe u mbytsha ngjak
i sakrifikut gjith po un nuk jam kok turku
un nuk ta boj dot rrafsh sjam dj cibuku
un do tdu gjith jeten per ato qe mdhe
po nuk do ta fal kurr per ato qe mthe
si mund ti thush do tzhys njonit qe e ngrite
e mos me prit revolucion amerike
i vetmi pishmon esht ky k%urv profesion
e vetmja breng qe do mgelet je ti NON
e mfal qe prej ksaj pune per mu qite lot
po fundi esht i lumtur un betohna nzot
MatoLale
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/12/2022
Remake: Rick Ross - Idols Become Rivals


MatoLale - 100 Lek
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "100 Lek".
3. Video është e këngës "100 Lek", por nuk këndohet nga MatoLale.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga MatoLale:


Komente 0