Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mayre Martinez

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Emri i Vërtetë:
 • Mayré Andrea De Los Ángeles Martínez
 • Vendlindja:
 • Caracas 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mayre Martinez është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mayré Andrea de los Ángeles Martínez Blanco, is a Latin pop singer, songwriter. She rose to popularity in Latin America after winning the first season of the reality show Latin American Idol. In her native country, Venezuela, she was a contestant in Radio Caracas Television's reality show Fama, Sudor y Lágrimas 2006, where she came in fifth place, because she decided to back out in order to join the cast of Latin American Idol. She's the oldest c...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Plumb

Marger

Zharick Leon

Natalia Oreiro

Peggy Zina

Yohanna

Emina Sandal

Bea Miller

Alisia

Paola

Tags: Mayre Martinez


Komente mbi këtë artist