A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mehmet Bislimi

Choose star rating

Rating:  2.9 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Prekaz Të Epërm 
  • Age:
  • 61
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mehmet Bislimi is a popular writer. Mehmet Bislimi u lind në fshatin Prekaz të Epërm në Drenicë. Shkollën fillore e ka mbaruar në vendlindje, kurse gjimnazin në Skenderaj. Në Universitetin e Prishtinës ka studiuar shkencat natyrore- dega e Kimisë. Në vitin 1981, për shkak të veprimtarisë atdhetare arrestohet nga pushtuesi serb dhe dënohet me burg. Pas daljes nga burgu më 1986, veprimtarinë atdhetare e ka vazhduar në gjirin e LPK-ës. Në vitin 1994, për t'i shpëtuar arrestimit të ser...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Abdullah Konoshevci

Tyran Prizren Spahiu

Musa Jupolli

Pal Sokoli

Avdush Canaj

Xhenc Bezhi

Sahit Shala

Liri Loshi

Brahim Avdyli

Mihal Gjergji


Tags: Mehmet Bislimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019