Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memet Petrovci - Loti I Ushtarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Femijet pysin baben e vet
a luftove sot me jet
sit ja boj si mit e shkolles
kur na mungon buka e gojes
jan do njerz jan do tmallkum
skapen pushk as kur sluftun
prej at dit qe u shliru kosova
komandat u ban heroja

Dikur kampet e maqedonis
sot ja bon yje tliris
mbani mend zoti ju vret
merrni buken ushtar tvertet
a mendoni more tshkret
loti fmijve dot ju vret

O ju trima qe kurr sluftuat
ju erdh dita u pasuruat
mos ja merrni buken jetimit
prej deshmorve ju vjen mallkimi
skemi qen kshtu perpara
na ka majt besa e fjala
tash na krejt i kem harrue
syt lakmia naj ka verbue


Ky tekst u dërgua nga Bulibajraktari


Nuk kemi video për këtë këngë.
Memet Petrovci - Loti I Ushtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti I Ushtarit".
3. Video është e këngës "Loti I Ushtarit", por nuk këndohet nga Memet Petrovci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Memet Petrovci:


Komente 0