Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17
  • Emri i Vërtetë:
  • Muharrem Qaili
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
BIOGRAFIA: Memi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, ilahi dhe popullore vajtuese. Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore. Në vitin 2003, Memi publikon albumin "Lejla". Në vitin 2004, Memi publikon albumin "Vajze Shkupjane". Në vitin 2005, M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥Dite E Madhe, Dite E Xhuma (2015)

★★★★★

Unaza E Arit (2008)

☆☆☆☆

Bjondin (2005)

★★★★★

Vajze Shkupjane (2004)

★★★★★

Lejla (2003)

★★★☆☆

Ajo Ishte Një Turkeshë

☆☆☆☆

O Burg I Zi

☆☆☆☆

Largohu

☆☆☆☆

Nuk Kam Qene I Lumtur

★★★★★

Prej At Dite Kur Jemi Nda

☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tefik Islami

Zena Aliu

Blerim Lutfiu (Beli)

Agim Poshka

Mustafa Ymeri

Skifter Etemi

Evzi Kaja (Xiu)

Aziz Murati

Adnan Daci

Gadaf Elmazi (Dafi)

Tags: Memi, Muharrem Qalili, Muharem Qalili, Muharrem Qaili, Muharemi, Muharremi, Muharem Qaili, Muharrem Qajli


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet