Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Qaj Moj Zemer Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


qaj qaj qaj moj zemer
lajm te rand sonte kom marr
nana ime sot ndrroj jet
me syt qel per mu ajo shkoj
(2x)

kjoe shte jeta e gurbetit i vetmuar larg jetoj

kur sme dul nje dit kysmeti nanen time te takoj

jeten time e kalova rrugve thuja po kerkon
nanen time kurr se gzova jam pishman tash jam pishman

qaj qaj qaj moj zemer
lajm te rand sonte kom marr
nana ime sot ndrroj jet
me syt qel per mu ajo shkoj
(2x)

fjalt e saj une kurr si harroj
ende une ne shpirt i mbaj
ne gurbet
tash per ta me lot po qaj

jeten time e kalova rrugve thuja po kerkon
nanen time kurr se gzova jam pishman tash jam pishman

qaj qaj qaj moj zemer
lajm te rand sonte kom marr
nana ime sot ndrroj jet
me syt qel per mu ajo shkoj


Ky tekst u dërgua nga Descarada


Nuk kemi video për këtë këngë.
Memi - Qaj Moj Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qaj Moj Zemer".
3. Video është e këngës "Qaj Moj Zemer", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Muharrem Qaili (MEMI):


Komente 0