Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Nusja Jon Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nusja Jon" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Destan Shabanaj - Nusja Jon

Nusja jon si pllumb i bardh,
rrezen djellit ja ka marr.
Kur ne hyri nusja ne dere,
si ke dimer u be vere.
Kur ne hyri nusja ne shpi,
edhe plaka u bere trim.

Rretheqar kenga kercen,
me harre mbushet kjo jete.
Qjelli but na ben deshmi,
se sot lindi kjo dashni.

Nusja ja mur driten henes,
bukurin ja mori zanes.
Ti ja more driten djellit,
e u be si ngjyr ylberi.
Ti ja more driten djellit,
e u be si ngjyr ylberi.

Rretheqar kenga kercen,
me harre mbushet kjo jete.
Qjelli but na ben deshmi,
se sot lindi kjo dashni.

Motrat Shala - Nusja Jon

Qohu mori nuse aj dojna met pa \x2
bana mori nuse aj ni temena \x2

Ref;
Lumet na moj lumet na po shendrit si yll n'hava,marshalla moj marshalla si syret vllau te ka.

Nusja asht si syret vllau jon ku e ke gjet?\x2 Jam taku ne Prizren n'ket qytet mat bukurin vend \x2

Ref;

Ref;
Lumet na moj lumet na po shendrit si yll n'hava,marshalla moj marshalla si syret vllau te ka. x2

Mahmut Ferati - Nusja Jon

ooo ndasmen ton o tupani po bjene
oh ka dal dal o nusja po na vjene
si ylli me han o me dhandrrin shkelqejne

ooo valon shqipja ne mes te bajrakut
oh e sjell pranveren me lule duvakut
oh e sjell pranveren me lule duvakut

oh nusja jon o po ban drit si hana
oh sonte sndalen vallja as konga
sonte sdo te ndalen vallja as konga

heeejjj eh shum lule kishte livadhi oo
shum lule kishte livadhi oo
moj e majro a te ka marr malli ooo
moj e majro a te ka marr malli ooo

lulet ne livadhe lshoj eren oooo
lulet ne livadhe lshojn eren ooo
por pa ty bre djal se shoh pranveren
pa ty bre djal se shoh pranveren ooo

kjo pranver e bukur ka qellue ooo
kjo pranver e bukur ka qellue ooo
lulut paskan qel per ty dhe mue ooo
lulut paskan qel per ty dhe mue oooohhhheeee

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 22/04/2016Më Shumë Këngë Nga Memi:


Komente mbi këtë këngëMemi - Nusja Jon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja Jon".
3. Video është e këngës "Nusja Jon", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.