TEKSTESHQIP

Mentor Haziri
Kujtoje
Lyrics

Edhe ky vit, me gjen tu huaj
un po kthehem ne Tiranë,
qe ta shoh fytyren tende, dhe vi sa me pran,
ne kete nat mi morre endrrat, me ty kujtoj un dashurinë,
ne kete bot te ftoht te eret, je lot ne sy

ref:
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk

qe nga dita qe ti ike
sdo te gjej un me qetsi
gjerat falen nuk harrohen
ajo ishe ti
ket keng kam per ta shkruar
mos mendo se do te harroj
edhe netet me jan zbrazur
qe te dashuroj

ref:
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk

sdo degjoj me zerin tend
ike ne rrugen e pafund
veq per ty un do jetoj
dashurin un ta kujtoj

ref:
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk
kujtoje sa shum un ty te kam dasht
dhe besoje, gjithmonë ne do te jemi bashk

DËRGOI:
INFO
Më datë 12 Korrik 2016, Mentor Haziri publikon videoklipin "Kujtoje". Me këtë këngë, Mentor Haziri merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.