A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mentor Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  533
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mentor Kurtishi është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Bojna Selfie (2016)

Zjarr (2015)

E Pranoj Çdo Kusht (2014)

Pse (2013)

Like (2012)

Mendjemadhësia (2011)

Fati I Zi (2010)

Vuj Vuj (2009)

Syni Jem (2008)

Sa Te Deshta (2007)


» Dërgo Një Këngë »

Dashni N'zemër
Moj Tradhtare
Ani Ani
Dashni E Vjeter
Bojna Selfie
Theve Besen
Zemer Zemer
Qelim Shishe
Lotet E Nanes
Ti


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Sefë Duraj

Adem Ramadani

Aleksandër Gjoka

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Redon Makashi

Olen Cesari

Ermal Mamaqi

Avni Mula

D.U.D.A.


Tags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi

Mentor Kurtishi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019