Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mentor Kurtishi

Vendlindja: Kumanovë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 41 Vjeç
Ditëlindja: 29 Shtator 1976
Shenja e Horoskopit: Peshorja

Këndon kryesisht: Tallava

Rryma të tjera: Popullore Dasmash Popullore Moderne

Mentor Kurtishi është një këngëtar shumë i njohur. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Disa nga kenget e tij me te njohura jane: "Emri yt", "Moj tradhtare", "Nuk jam fajtor", "Moj Dashnia Ime a Je Gjalle", "Bojna Selfie" etj. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti por lidhjet e tij me shqiptarine mbeten shume te forta.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  480


teksteshqip.com © 2007 - 2017