Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Dy Dashnor Të Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

2 x

U takuam në qytet
atë ditë kur binte shi
të dy mbetem të habitur
kur u pamë me sy

Refreni:

Dy dashnor të vjeter prap
u takuan përseri
por gjithqka kish ndryshuar
s´ishin më të ri

2x

Njëren dorë ta mante burri
e tjetëren një fëmi
e mua flokët m´ishin zbardhur
s´ishim më të ri

3x

Dy dashnor të vjeter prap
u takuan përseri
por gjithqka kish ndryshuar
s´ishin më të ri


Ky tekst u dërgua nga Valon Seferi


Publikimi: 01/12/2001Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0


Mentor Kurtishi - Dy Dashnor Të Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Dashnor Të Vjeter".
3. Video është e këngës "Dy Dashnor Të Vjeter", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.