Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Me Harro (Feat. 8kg)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2

E kam dasht me gjith shpirt
E kam dasht me gjith zemer
Un e rrespektova shum
Sikur asnje tjeter femer

E kam ndi thell ne shpirt
E kam pas si dy syt
Un gjithcka e kam pas
Ajo mir e ka dit

I kam than shum te du
Me nje fjal te vertet
Se kam dit se kam prit
Se ajo me le vet

Nje tradhti befasi
Rastesisht e pash
U kalla si zjarri dhe
Asnje fjal sja thash

Un po pi kafe vetem
E ajo me nje tjeter
Ksaj i thon lamtumir
Oj dasnni e vjeter

Mbeti vetem enderr
Endra ime perseri
Gjaku mu ka ngri
Dhe si tjaa bej se di

Sa shpejt me rrah zemra
Sikur don me plas
Ajo ma sesht me mu
Dikur e kam pas

Tash me pa edhe ajo mu
Gjithcka esht e kot
Lamtumir....,
Ma nuk dua lot...

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2

Ty dikur te kam dasht
Edhe medeshte shum
A je ti ajo vajz,
Qe nuk bejshe gjum

Qe me thirshe n'telefon
E mesazhe hic pa ndal
Qe cdo dit un me ty
Patjeter me dal

A je ti ajo vajz
Qe me deshte teper
Fjala jote mbeti fjal
Dhe kur su ba veper

E fshi lotin pikon tjeter
Nga sy syt e mi
U tradhtova un nga ti
Nga e vetmja dashuri

Sa besim kam pas ne te ti
Besimi me mbyti
I tham shpirtit ban durim
Nuk gaboj per s'dyti

Ti s'ke zemer apo ndjenja
S'di se cka me t'than
Dashurin e par si munde
Mas shpine me lan

Me shikon me habi
Don me kerku falje
Gjithcka perfundoj per ty
S'te mbeti rrugdalje

Un de vuaj shum per ty
Se zemra te do
Ti vazhdoje rrugen tane
T'lutem me haro

Te lutem me haro
Meri gjitha edhe shko
Tradhtia me ka mbyt
Nga loti s'shohin syt x2


Ky tekst u dërgua nga BerlindaistMentor Kurtishi
Featuring: 8kg
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/06/2013


Mentor Kurtishi - Me Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Harro".
3. Video është e këngës "Me Harro", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0