Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mentor Kurtishi - Amanet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amanet".
3. Video është e këngës "Amanet", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mentor Kurtishi - Amanet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/07/2014

2014-07-30T11:50:40+00:00Rrugës me gurë,
si dikur unë të prita.
E ti zemër gurë,
s'u ktheve kurrë u mërzita!

Rrugës me gurë,
dasmorët tu sot kalojnë.
Nuk kam besu kurrë
se sytë e tu do t'më harrojnë.

REF.
Amanet, o amanet
unë po e la
pse po shkoj nga kjo jetë
për mu mos me qa.
Amanet, o amanet
po i mbylli sytë
pse po shkoj nga kjo jetë
është veq faji yt.

Sot është ditë e dielë
dasmorët e tu
pranë shpisë kalojnë
dita që ka qenë
nuk është për mu
tjerët le ta gëzojnë.

Sot është ditë e dielë
dasmorët e tu
tek unë s'ndalojnë
e unë nuk kam zemër
as me pyt dashninë ku po ma qojn

REF.X2
Amanet, o amanet
unë po e la
pse po shkoj nga kjo jetë
për mu mos me qa.
Amanet, o amanet
po i mbylli sytë
pse po shkoj nga kjo jetë
është veq faji yt.


Ky tekst u dërgua nga Elita dhe Kosovar Demolli
Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet