TEKSTESHQIP

Mentor Kurtishi
Plas Moj Zemer E Roberuar
Lyrics

S`paskam fat unë me jetuar si krejt shokët e mi
Mu në vitet e rinis mu dasht t`shkoj n`gurbet
Lash familjen i lash shokët si me t`lan unë ty
Po frigohem se t`mashtrojn moj ende je e re

Ref:
Plas moj zemër e robëruar
Je robëru prej dashuris
Ajo shkoj dhe më la vetëm
Qofsh mallku gurbet i zi(2x)

Zgjohëm naten shkoj te dera mendoj se troket
Shpesh herë zërin ta ndegjoj moj sikur ti po m`thrret
M`tradhtoj shoku më tradhtuan ata sytë e zi
M`ka gjyku mu perëndia të jetoj n`vetëmi

Ref:
Plas moj zemër e robëruar
je robëru prej dashuris
ajo shkoj dhe më la vetëm
qofsh mallku gurbet i zi(2x)

DËRGOI: