Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mentor Xhemali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
(1924-1992)  
BIOGRAFIA: Mentor Xhemali është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Mentor Xhemali ishte një personalitet i shquar jo vetëm i muzikës klasike, por edhe asaj partizane (marciale) e popullore është padyshim edhe i madhi dhe i paharruarri Mentor Gega "(Mentor Xhemali)". Ai radhitet në qytetarët e nderit jo vetëm të Përmetit, që lindi aq njerez të shquar, por ai hyri në histori si krenari e Kombit Shqiptar. Me zërin e vokalin e tij, muzika shqiptare gjeti shkëlqimin, bukurinë, lulëzimin e saj. Mentor Xhemali lindi më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Gaqo Çako

Genti Lako

Adrian Gaxha

Eduart Jubani

Florian Beqiri

Kastriot Tusha

Young Zerka

Olen Cesari

Meda

Luan Zhegu


Tags: Mentor Xhemali

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet