Mera Zymeri
Mera Zymeri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gjermani
  • Jeton në
  • GjermaniBiografia

BIOGRAFIA: Mera Zymeri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe baladë popullore. Mera Zymeri-Kabashi është një këngëtare me prejardhje nga Kosova, por e lindur dhe e rritur në Gjermani. Ajo ka shumë talent për të kënduar këngën e mirëfilltë shqipe, gjë që e bën që ajo ti qëndrojë besnike kësaj kënge. Këndon në skenat mbarëshqiptare që nga vitet '90, ku prezantohet kryesisht me këngë kushtuar gurbetit, e trimërisë shqiptare. Ka edituar shumë albume dhe një numër të konsiderueshëm këngësh. Ka bashkëpunuar me kompozitorë të shqu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 8