Mergim Gojani (Gimi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Mergim Gojani
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Mergim Gojani (Gimi) është një këngëtar i njohur. Ai jeton prej vitesh në Kantonin e Aargaut (Zvicër). Ka qënë pjesëmarrës në shumë koncerte të ndryshme në Diasporë. Ka disa këngë të shkëlqyeshme me videoklipe dhe është duke punuar ende në fushën e Artit, të cilin e çmon aq shumë. Ka një vokal të veçantë dhe në Diasporë e njohin si "Zëri i ëmbël". Më datë 1 Mars 2013, Mergim Gojani (Gimi) & Johnny publikojnë videoklipin "Like". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Më datë 10 Mars 2015, M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Samson Gjoni

Shkëlzen Nikqi

Liridon Hoti (Liri)

Rinor Shala

Tooni

Shkelzen Iberhysaj

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi)

Niman Mushkolaj

Liridon Sefa

Mendi


Tags: Mergim Gojani, Gimi

Krijo Një Kartolinë