A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mergim Mjeku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28
  • Origin:
  • Hannover 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 26
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Mergim Mjeku is a popular singer of Modern Traditional, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Mërgim MJEKU, është njëri ndër këngëtarët e rinj më të kërkuar sot, si në Gjermani, Kosovë e çdo vend ku ndodhën shqipëtarët. I lindur dhe i rritur në Hannover të Gjermanisë, Mërgim Mjeku është shembull se si ruhet gjuha dhe tradita shqipëtare, e këtu padyshim që një rol të rëndësishëm ka luajtur babai i tij, Isa Mjeku, i cili përveç gjuhës dhe zakoneve, Mërgimit i dha edhe hapat e parë në muzikë. Qysh në moshë shumë të re, hapat e parë i fill...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Lujmi Lujmi (2018)

Luj Me Mua (2016)


» Add A Song »

Dashni
Pike Ne Zemer
Lej Foret
Kthema Zot
Të Kërkoj
Albanian X German Mashup 2018
Syt E Saj
Na Dy
S'ka Dashni
A M'ke Harru


Translations (1)


Related Artists:

RapSIone

Florian Krasniqi

Dardan

Deba

Turab Hajolli

Noli Pajaziti

Besnik Gjakova

Gjafer Kinolli

Herolind Iseni (Lindi)

Azet


Tags: Mergim Mjeku

Mergim Mjeku in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019