Official Video

Mergim Mjeku - Na Dy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/07/2016

2016-07-01T16:10:36

Muzika & Orkestrimi:

Zzap And Chriss

Video Produksioni:

MProductionKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Na Dy" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mergim Mjeku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Leon - Na Dy

Sa mir jena kon bashk na dy
ti a e kujton?
E tasht qe mke lon vet
Per mu najher a menon
Tash zemra po m'rrin ftoht
Pa ty jom un edhe sot
Pa ty jo mo qysh u kon
Kom shum mall un du met paa
sot po du met pa ty
tkom thon thirrem
tkom thon thirrem
sa her qe tmungoj tkom thon thirrem

Se une vdes per ty
Akoma vdes per ty
Se mendja jem po rrin,po rrin veq te ti
Hala menoj per ty
Hala menoj per ty
a e din qa kena bo bashk na dy
ref2x
Se ato dit qe kem kalu na dyy
ku jon tashh
e pys veten e tpys ty pse naaa
nuk jena bashk

Elda
Sjom mir,sjom mir
kur ma lshove doren pa ty u bo shum vshtir
Mle me ik mu
Veten me lendu
Mke rrejt mke thon tdu
Zemrat tona po na folin prap
Edhe pse sjena mo bashk
Edhe pse sjena mo bashk

A e din sa jena dasht!?
Dit e nat menoj per ty
Dit e nat zemra pom kann
Gjithqka kisha dhon per ty
Po na dy tash jena ndaa
Ndjenjat mi shkatrove
Dashnin e harrove
Sa keq ti bone qe u largove

ref 4x
Se ato dit qe kem kalu na dy
Ku jon tash?
E pys veten e tpys ty
Pse na nuk jena bashkk

Besiana Tolaj & Mc Lami Dragon - Na Dy

[Besiana:]
Dashnin qe ty ta Fala veq ti e Meritove
Ti je i vetmi Njeri qe Zemren mu ma more
Vlera Jote si Dukati une per ty gjith jom Gati
Afrohu pak ma ngat mos e kqyr sa osht Sahati
Hajde ktu rri me mu mos u largo as 1 Hap
Dua te jem me ty veq na Dy gjith mu kon Bashk

Veq me ty po du me kon
Zemra jeme, zemra jeme veq ty tdon

Un du me kon veq me ty veq na dy
Me ty, me ty, veq me ty, veq me ty, Veq Na Dy

[Mc Lami Dragon:]
Krejt ti qka Dashte mi Shkruve N'leter
Sot em erdh Dita mi thon te Verteten
Une pa ty sikur Nata pa Hanen
A mundet 1 Njeri me jetu pa Frymarrje
Qashtu jom une per ty ta thash qka Ndjeva
Shum pot du Zemer kjo osht e Verteta
Krejt Dashnin qe ta dhash e mbaj ngat Vetit
Kut thom shum te du Fjalen sma lun Kiameti
Kom mu kon me ty edhe gjith e kom thon
Sat jom gjall une Besen ty ta kom dhon
Njeri i Sinqert gjith jom kon me ty
Ti Zemren teme e ki Mbyll en Ndry
Edhe un e pata Onderr qysh mu kon me ty
Sot ajo u Plotsu et kom afer ty
Du mu kon me ty e askush jo me na nda
Dy Shpirta me 1 Zemer Gjithmon dot jemi Njo!

Lannex - Na Dy

rep1:
ti vetem kerko se une tjap
jom me ty ngjdo koh ngjdo hap
tjerat vin e shkojn prap
je e vetmja qe ki fat

hej mo trandolin, tboj surpriz
me mandolin
dashnia jon shum clean

hej mo trandolin, tboj surpriz me
melodin
shkurt e shqip, ti ja ma queen

ftesat me ni ren
nuk pom lojn me ni ven
ato qka ken ken
prap ty tkam tash

ajo don venin tan
ky pe don venin tem
edhe malin skur qjellin
bashk e bojna rrash

reff:
me ty koha du me shku slowmotion
jena t'ri po se kshyrum moshen yehh
jena nalt edhe nalt na kofshëm

rep2:
amazing na po dokum amazing
vesin per neve po vesin
ti mkshyr qysh jom
tjerat kshyrin interesin

pom pelqen se je fresh
si ti spash hala lejdi
kallxoj se kan e don
pra mos ta provon tjetri

met nxon se je e nxonme
veq un hina nzemren tane
i pari nzemren tane

hej mo trandolin, tboj surpriz
me mandolin
dashnia jon shum clean

hej mo trandolin, tboj surpriz me
melodin
shkurt e shqip, ti ja ma queen

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...