TEKSTESHQIP

Mergim Mjeku
Nje Pik Loti
Lyrics

Qdo mengjes kur djelli lshon,
dua shpirtin te me ngroh,
ti e vrave endrren time
flak i dhe, dhe zemres sime,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet.

REF: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....

Me mungon si nates hana,
qajë veten me dhemb zemra,
ti e vrave endrren time
flak i dhe dhe zemres sime.
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet

Ref: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....

DËRGOI: