TEKSTESHQIP

Merita Bunjaku
E Ke Treguar Veten
Lyrics

Ne fund e ke treguar veten
e paske pasur edhe tjetren
si duket nje nuk te mjaftonte
ma ke perbuzur zemren qe t,besonte.

Nuk do ta fal ty dhembja ime
qe ma punove prapa shpine
tani asgje mos prit prej meje
dashurin qe kisha me kemb e shkele.


ref.
E kam kuptuar se kush ishe ti
ai qast qe t,njoha paska qen i zi
asgje mos thuaj se tash kot e ke,
veq e mora vesh se cili je.

Vetem nje enderr me ka mbetur
te shoh dhe ty duke u tretur
e lumtur jam qe po te ndahem
t,ligat qe mi bere nuk do te falen.

Nuk do ta fal ty dhembja ime
qe ma punove prapa shpine
tani asfje mos prit prej meje
dashurin qe kisha me kemb e shkele.

ref.
e kam kuptuar se kush ishe ...

DËRGOI:
INFO
Për melodinë dhe për okestracionin u kujdes Marjan Filipovski (MAKI).