TEKSTESHQIP

Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku
Motra
Lyrics

Dera e shpis e hapur rri
kur me vjen ti me qajt halle
sa gezim kam sa dashni
motra ime zemer madhe

me ka marr malli per ty
me te pa moter nga erdha
kam gezim dhe un dashni
motra ime si pranvera

shpirt e zemer moter xhan
sa te du kur te kam pran
moter moj fellenz e malit
je ilaq maj mir i mallit

kur ta shtrengon doren motra
edhe lotin kur ta fshin
plot dashni te mbushet votra
e harron o krejt merzin

moter moj ti motra ime
me asgje ste ndrroj ne bote
je qetsia e zemres sime
kur te kam pran ndihem plote

prap e hapur qendron dera
e shtepis ku ti u rrite
te te kthehesh si perhera
me thot zemra motren prite

na ka ndar na shperndan
neper bote ne gurbet
nuk ka sy qe spa e qan
per ngrohtsin e motres vet

shpirt e zemer moter xhan
sa te du kur te kam pran
moter moj fellenz e malit
je ilaq maj mir i mallit

kur ta shtrengon doren motra
edhe lotin kur ta fshin
plot dashni te mbushet votra
e harron o krejt merzin

moter mooj ti motra ime
me asgje ste ndrroj ne bote
je qetsia e zemres sime
kur te kam pran ndihem plote

DËRGOI:
INFO
Për një aspekt artistik të shtuar, ky krijim muzikor erdhi tek audienca i përpunuar nga sfera vizuale edhe me një videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 30 Qershor 2017.