A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazife Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  127
BIOGRAFIA: Nazife Bunjaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Një këngëtare shumë e mirënjohur me një zë që të emocionon me ndjenja patriotike. Këndon që nga viti'85, ku frymëzimin e ka marrë nga i ati i cili ka qen udhëheqës i ansamblit të atëhershëm "çiftelia". Ka fituar shumë çmime por si më kryesorët ishin në vitin 1987 çmimi "Mikrofoni i artë" në festivalin "Kosovarja këndon", në vitin 2004 përsëri me çmimin "Mikrofoni i artë" me kompozimin e këngës nga kompozitori Sami Pirraj. Në vitin 2005, Motrat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Dy Zogjë Të Malit (2016)

Ne Dardani Bien Tupanat (2013)

Kenge Dasmash (Live) (2010)

Oj Kosove Keshtjell Burrnie (2008)

Ju Thrret Nana (2008)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Moj Kosove T'lumte Na Per Ty (2007)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kreshtat E Kosoves (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Gabim I Ëmbël
Une E Di
Gabova
Këngë Për Ndue Perlleshi
Moj Kosovë Nuri I Lavdise
Bebi Im
Je Qysh Je
Moj E Mira


Artistë Të Ngjashëm:

Fanushe Ahmetaj

Valentina Berisha

Kumrije Mustafa

Resmije Krasniqi

Ganimete Jashanica

Merita Gashi

Shqipe Kabashi Hasanaj

Irma Gurakuqi

Sevi

Mimoza Abedini


Tags: Nazife Bunjaku, Motrat Bunjaku, Nazife Legji

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019