TEKSTESHQIP

Merita Burrniku
Une Te Takoj Veq Ty O Zot
Lyrics

Sa herë stuhit e jetës
Mgoditen pa mëshir
Un tjeter emer kurr
Asnjëher nuk kam thirr

Të thira vetem ty
Me emra më të bukur
Un kisha vështirësi
E ti më bëne t’lumtur

Kur u sëmura shum
O zot ti më shërove
Kur un t’harrova ty
Ti kurr nuk më harrove

E kisha barkun that
E ti më furnizove
Ma shum sa që t’duroj
Asnjëher smë ngarkove

Un të takoj veq tyy
O zot se ty mkrijove
Falemderit me lot sy
Që çdo lutje ma plotsove

Un të takoj veq tyy
O zot veq tyy takoj
Falemderit me lot syy
Që më bëre të jetoj

E sot të lutem ty
Nga shtrati i mundimit
Nëse asht hajr për mu
O Zot ma jep shërimin

E nëse ësht më mir
Të ndahem prej ksaj bote
E di se kthimi im
Ësht te mëshira jote

E un nuk kam ku shkoj
Se veq tek ti esht kthimi
Let jet xheneti yt
Ne ahiret shperblimi

E shpirtin kur ma mer
Me Shehadet pastrohem
Mezi Po pres O zot
Me ty un te takohem
INFO
Më datë 14 Prill 2022, Merita Burrniku publikon videoklipin "Une Te Takoj Veq Ty O Zot". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Arti Rec.