A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Merita Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Komoran 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Merita Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. E lindur në një fshat të Drenicës, Merita, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Shkollen fillore e kreu ne Komoran. Ndersa eshte e diplomuar ne drejtimin Teknologji-Informatik ne Univerzitetin e Prishtines. Merita ne karierren  e saj me 10-tra Diploma si Solistja ma e mir nëpër "Festivale Kombtare dhe Nderkombtare" Kryesisht Merita ka Albume dhe kenge ne tregun muzikor te Kosoves & Maqedonis. Në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Me Lindi Vajze (2019)

Live 2017 (2017)

Live 2016 (2016)

Mos Me Luj Me Mene Te Madhe (2014)

Live (2013)

Po Na Vikan Krushqit


» Dërgo Një Këngë »

Babë E Nanë
Vellai Im
Per Dashuri E Shoqeri


Artistë Të Ngjashëm:

Malda Susuri

Syzana Jashanica

Dorina Xerxa

Fjolla Gashi

Llollo

Monika Salihu

Arbëresha Hajdari

Viona Shabani

Mjellma Berisha

Blinera Krasniqi


Tags: Merita Gashi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019