A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Merita Halili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  187
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
BIOGRAFIA: Merita Halili është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Merita Halili është këngëtare e njohur për të gjithë ne, pasi këndon këngën e tabanit popullor. Ajo për herë të parë në skenë u ngjit në moshën 16 vjeçare në "Ansamblin e Këngëve dhe Valleve", ku është vërejtur talenti i saj. Këndon këngë nga të gjitha trevat shqipfolëse, por më së shumti të Shqipërisë së mesme dhe ka realizuar albume e këngë të shumta, të dedikuara: dashurisë, atdheut, heronjve etj. Ka fituar shumë çmime, por ai që arriti piades...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Merita Halili (2000)

Merita Halili (Vol.2) (1992)

Këngë Popullore Të Zgjedhura (1990)

Vij Te Kenga Ime


» Dërgo Një Këngë »

E Jotja Jam, I Imi Je
Tirana
Mitrovica


Artistë Të Ngjashëm:

Parashqevi Simaku

Inva Mula

Anita Bitri

Eli Fara

Eranda Libohova

Anita Take

Ava Max

Zanfina

Anjeza Shahini

Silva Gunbardhi


Tags: Merita Halili

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019