Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Mehalla E Daut Beut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

O se kam dy ore oj
Qe po te pres ke porta
Se ik mre çuno
Se na shofin bota

Se shofin bota
O dhe mehalla
Se ne te dy o mre çuno
Na ka zan sevdaja

Se te kam dasht
O dhe te due
Jeten pa ty moj
Une nuk e due x2

O ku t'ka lala
Moj bojesmere
Na hongre kryt oj
Me potere

E ku t'ka lala
Moj shtat zambake
E ma pin qumshtin
O me bardake x2

Dade moj da dadja ime
Ç'me ke rrit o jetime
Dade moj da dadja ime
O pse me le o jetime

Ike shkove
Per mu non nuk mendove x2

O me ke lan o jetime
Me ke rrit me mundime
Da da dadja ime vaaj

...

Me ke lan o jetime
Me ke rrit me mundime
Da da dadja ime vaaj


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Merita Halili - Mehalla E Daut Beut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mehalla E Daut Beut".
3. Video është e këngës "Mehalla E Daut Beut", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0