Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Dy Çunat Që Ka Tirona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Dy çuna qe ka Tirona
Bojn harap nji kasaba x2

O dyqanet karshi ç'i kan amon
Sadiku me Mustafan x2

Hajde hajde mre Hasano
Ç'i ke dal zot bukuris x2

O si s'tu qep ai xhamdani aman
Ju thafshin gishtat terzis x2

...

O xhamadani qep prej arit
Çfar terziu ta ka qep x2

O aferim o mre Hasan Muka amon
Ne Tiron ke qit marifet x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Merita Halili - Dy Çunat Që Ka Tirona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Çunat Që Ka Tirona".
3. Video është e këngës "Dy Çunat Që Ka Tirona", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0