Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Halili - E Mora Kuferin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mora Kuferin".
3. Video është e këngës "E Mora Kuferin", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Merita Halili - E Mora Kuferin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

24/03/2013

2013-03-24T07:15:41+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Mora Kuferin" kënduar nga Merita Halili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

e mora kuferin oj nan
rrugen sec e mora
tani me dit te mir moj nane
se ne gurbet shkova

tani me dit te mir moj nane
se ne gurbet shkova

REF
aman aman
ej vallah oj dera shpis
kam lan nanen tuj merzit
ej vallah moj shpija e mar
kam lan nanen gjith tuj ka

te coft rruge e mbare o bir
t'ma bajsh mu hallal
i kam m'bushun vitet nana
n'doshta s'me gjen gjall

kam m'bushun vitet nana
n'doshta s'me gjen gjall

REF
aman aman
ej vallah oj dera shpis
kam lan nanen tuj merzit
ej vallah moj shpija e mar
kam lan nanen gjith tuj ka

REF
aman aman
ej vallah oj dera shpis
kam lan nanen tuj merzit
ej vallah moj shpija e mar
kam lan nanen gjith tuj kaMë Shumë Këngë Nga Merita Halili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë