TEKSTESHQIP

Merita Halili
O Tirona E Jonë
Lyrics

Sa ma merr malli per ty
Pa ty esht dita njeqind vjet
Aty kam lindur dhe jam rrit
Dhe do te vdes

O sa shume te du x2

Ref...x2
Jo jo jo jo jo jo kurr s'te harroj
Dit dhe nat per ty kendoj
O sa shum ti me mungon
O Tirona jon

Sa her qe vi une ne Tiron
Nje dit e javes esht nji ore
S'ka vend ma te bukur ne ket bot
O moj Tiron

O sa shume te du x2

Ref...x2
Jo jo jo jo jo jo kurr s'te harroj
Dit dhe nat per ty kendoj
O sa shum ti me mungon
O Tirona jon

...

Ref...x2
Jo jo jo jo jo jo kurr s'te harroj
Dit dhe nat per ty kendoj
O sa shum ti me mungon
O Tirona e jon

DËRGOI: