Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Latifi - Fjalet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nje dit pa pritur t'kam permend,
E me goditen aty ku dhemb,
Loti nga syri vet me ra,
Kur me pyten qka u ba.
Fjalet me ndalen mu ne fyt,
Sa her permendet emri yt,
E ta kuptojn munden veq ata
Qe dashnia i ka vra..

Reff:1×
Sa shum te paskam dasht
E kur se kam besu
Prej qe sjemi bashk e kam kuptu
Malli don mem mbyt
E frymen po ma mer
Shum po du met pa edhe njiher.

Kur humbin fjalet
Shpirti flet, dikur
Me puthje t'kam pershendet
Sod ne syt e tu veq dhimbje
Kam pa,e gjith bota n'kry me ra
Fjalet me ndalen mu ne fyt
Sa her permendet emri yt
E ta kuptojn munden veq ata
Qe dashnia i ka vra.

Reff:1×

Sa shum te paskam dasht
E kur se kam besu,prej
Qe s'jemi bashk e kam kuptu
Malli don mem mbyt e frymen
Po ma mer,shum po du met pa edhe niher...


Ky tekst u dërgua nga Gyli


Nuk kemi video për këtë këngë.
Merita Latifi - Fjalet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalet".
3. Video është e këngës "Fjalet", por nuk këndohet nga Merita Latifi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Latifi:


Komente 0