Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merki Buduri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Hoqë (Prizren) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Merki Buduri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Merki Buduri mori mësimet e para në vendëlindje në shkollen fillore "Nazim Buduri", ndërsa shkollimin e mesëm e filloi në Prizren në shkollën e mesme Teknike "Gani Qavderbasha"-Prizren. Pas përfundimit të shkollimit fillor dhe atij të mesëm, vazhdoi të studioj në Univerzitetin Publik te Prizrenit "Ukshin Hoti" në degën-Administrim Biznesit, ku edhe momentalisht është duke i vijuar studimet bachelor. Muzika është hobi i tij që nga fëmijëria dhe ë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentDua Xhanin

☆☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Merki Buduri

Komente 0