Më mbaj mend (për 1 muaj)

Og Merks - Karma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Karma" kënduar nga Og Merks.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Azet - Karma

(Lucry)
(Suena)

[Part 1]
Der Wodka in mei'm Glas tötet meine Sinne
Zähl' Verluste, aber noch keine Gewinne
Auf einmal hab' ich alles nur durch meine Stimme
Eure Tränen sind der Pool, in dem ich schwimme
Hab' im Traum geseh'n
Ich fahr' den neuen Maybach
Du kannst mich nicht versteh'n
Weil du es schon immer leicht hast (Na-na, na-na)
Hast du was, kommen tausende Hände
Die sagen: „Wir bleibеn mit dir bis zum Ende“
Aus Dreck wurde Gold an dеn Wänden
Jeder nennt mich Bruder, doch für mich seid ihr Fremde
Zu viele Steine auf mei'm Weg
Heute bin ich reich, aber irgendwas fehlt
Hab' das Licht am Ende von dem Tunnel nicht geseh'n
Egal, was ihr mir wünscht, ich hab' bis heute überlebt

[Hook]
Hast du nicht gelacht, als bei mir der Erfolg noch nicht da war?
Heute bringst du mir die Flaschen an den Tisch in dem Club, Baby, Karma
Vergessen ist die Zeit, als wir nichts zu essen hatten, ja das war ma'
Alles, was du machst, kommt irgendwann auf dich zurück, Baby, Karma

[Part 2]
(Ey, aha) Durch die alten Gegend im neuen Wagen
(Ey, aha) Weil ich nicht vergess', wer meine Freunde waren
Mehr Glück, mehr Neid
Aber morgen kann's vorbei sein, Lale, wer weiß?
Neun Millimeter bei, halte meinen Kreis klein
Hier kriegt jeder sein'n Teil, auch wenn es nur für ein'n reicht
Ich hab' zwei Stunden Schlaf am Tag, bin topfit
Mach' die Stewardess klar, Privatjet, Cockpit
Kein Wunder, dass sie meine Songs singt
Und mir Vodka Red Berry Cîroc bringt (Ey)

[Pre-Hook]
Nein, das ist kein Traum, alle kennen meinen Nam'n
Und der Neid, den ich krieg', ist der Preis, den ich zahl'

[Hook]
Hast du nicht gelacht, als bei mir der Erfolg noch nicht da war?
Heute bringst du mir die Flaschen an den Tisch in dem Club, Baby, Karma
Vergessen ist die Zeit, als wir nichts zu essen hatten, ja das war ma'
Alles, was du machst, kommt irgendwann auf dich zurück, Baby, Karma
Hast du nicht gelacht, als bei mir der Erfolg noch nicht da war?
Heute bringst du mir die Flaschen an den Tisch in dem Club, Baby, Karma
Vergessen ist die Zeit, als wir nichts zu essen hatten, ja das war ma'
Alles, was du machst, kommt irgendwann auf dich zurück, Baby, Karma

Nego - Karma

(REF)
M’ki dal prej zemre zemre
Mo nuk po ma nin tash ti me kon je
E kom nderpre nderpre
Qdo kontakt me ty e kom nderpre

(Verse 1)
Per ty kom bo mas shumti
Kohen ma ki hup ti
Shum ki xhelozu
Asniher sem ki kuptu ti
Nuk ki dasht mem lon ti
Pak me neve zgati
Krejt ti e ki fajin
E ma bon ki me pa ti

Ti mos em gjyko ko ko
Se nuk jena mo mo
Mos meno mem thirr thirr
Ska nevoj jo jo
Mem thir jo nuk bon bon
Jom me tjeter kon kon
Numrin tem e ki po
Se kom numrin ton ton

(Bridge)
Nashta kam mall per ty
Po nuk t'thirri asniher
Jom msu me vetmin
Edhe vet une nej
Shum her em ke rrejt
Nuk t'besoj asniher
Prej teje kom marr msim
Nuk gaboj mo dy her

(REF 2)
M’ki dal prej zemre zemre
Mo nuk po ma nin tash ti me kon je
E kom nderpre nderpre
Qdo kontakt me ty e kom nderpre

(Verse 2)
S’kena dasht na me nejt nvetmi
O xhanem xhanem xhanem xhanem
Amo smujna kohen me kthy
O xhanem xhanem xhanem xhanem

Kur kena fol ti vet shujte
Veq per nevoja ti em shkrujte
E si opsion mu em rujte
Kur mu ki dasht ti mu zhduke

Bridge
Nashta kam mall per ty
Po nuk t'thrri asniher
Jom msu me vetmin
Edhe vet une nej
Shum her em ki rrejt
Nuk t'besoj asniher
Prej teje kom marr msim
Nuk gaboj mo dy her

Anxhela Peristeri - Karma

Zoti nuk ma fal

Jeta si në përrallë më kish llastuar
Lart në qiell si një yll jetoja unë
Qeshja si e marrë kur ti rënkoje
E pashpirt, vetëm veten doja shumë

[REF.:]
Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Më ike ti, më ikën miqtë
As dritë nuk kam
Zoti nuk ma fal
T'thirra, por zë nuk kam
Lotët mbledhur në dorë
Të ndryshkur janë

Se të kërkoja nëpër zemra bosh
Dhe e kuptoja asgjë nuk më josh
E vetme jam
Po, e vetme jam
Kur unë rënkoja, qeshje si i marrë
E meritoja unë tërhiqem zvarrë
Fajtore jam
Po, fajtore jam

[REF.:]
Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Më ike ti, më ikën miqtë
As dritë nuk kam
Zoti nuk ma fal
T'thirra, por zë nuk kam
Lotët mbledhur në dorë
Të ndryshkur janë

Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh
Oh-oh-oh-oh-ooh

[REF.:]
(Zoti nuk ma fal)
Bota mbi mua ra
(Më ike ti) Më ikën miqtë
As dritë nuk kam
Zoti nuk ma fal
T'thirra por ze nuk kam
Lotët mbledhur në dorë
Të ndryshkur janë

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 19/06/2020Më Shumë Këngë Nga Merks:


Komente 0


Og Merks - Karma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karma".
3. Video është e këngës "Karma", por nuk këndohet nga Og Merks.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.