Merland Kademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Merland Kademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Në Dhjetor 1998, Mariza Ikonomi & Merland Kademi marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Ti Më Fal". Në Dhjetor 1999, Mariza Ikonomi & Merland Kademi marrin pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Dashuri Dhe Lot". Në Shtator 2004, Merland Kademi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Tjeter Bote". Në Dhjetor 2012, Merland Kademi merr pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Ketu Fillon Parajsa". Më dat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arbër Arapi

Sajmir Braho

Ardian Trebicka

Selami Kolonja

Agim Poshka

Joe Artid Fejzo

Gjergj Leka

Voltan Prodani

Latuà

Xhani


Tags: Merland Kademi, Landi, Top Show, E Diell

Krijo Një Kartolinë