A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Met Sadiku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Bec 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 63
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Met Sadiku is a popular singer. Metë Sadiku lindi ne fshatin Gllogjan te Decanit. Shkollen fillore e krev ne Irzniq ndersa shkollen e mesme ne Gjakovȅ.qysh si ri ne moshen 7 vjeqare fillon te kendon me vllaun e tij Halilin neper ndeja te kojshive neper familje.pataj fillon te bashkagjitet edhe nji shok i tyre Halil Bajrami.kur isht 15 vjeqar shpesh kendonte edhe me shoke te tjere si Kadri Moni ,Mustaf Ramaj ,Zeqir Mehmetaj e shume te tjere .kur kengen e kishte pervesuar shume...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Enver Muluka

Enver Petrovci

Xhevat Kelmendi

Ejup Rexha

Zeqe Kuqi

Anton Tetaj

Esat Maxhuni

Shkelqim Beshiri

Haxhi Maqellara

Haxhi Dauti


Tags: Met Sadiku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019