Më mbaj mend (për 1 muaj)

Metamorf - Lumenjte E Jetes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


S'thashë dot asnjë fjalë
Koha nuk u ndal
Heshtja u bë natë.

Mes botës së re
Që ndërtuam dje
Heshtja u be mal.

U larguam...veç hijet mbetën pas
Si fëmijë...në botën e pamasë
Që zi s'mban...!

Mes borës që fle
Guri ëndrrave
Sy nuk ka por qan.

Nuk e di përse
Mendja rri atje
Prehje s'gjen larg saj.

Qielli u skuq...dhe toka poshtë u drodh
Heshtja foli...po çmendja nuk e fali dot.

Agoi për pak por...për të do t'kish veç natë.

U larguam...veç hijet mbetën pas
Si fëmijë...në botën e pamasë
Rruga humbi...u tret në bardhësi
S'mbet gjë tjetër...veç zjarrit që më pas u bë hi.


Ky tekst u dërgua nga Miril BicolliMetamorf
Publikimi: 14/03/2008
Festivali: Top Fest 5


Metamorf - Lumenjte E Jetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lumenjte E Jetes".
3. Video është e këngës "Lumenjte E Jetes", por nuk këndohet nga Metamorf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Metamorf:


Komente 0