Meti Maloku
Meti Maloku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Janar 1988
  • Horoskopi:
  • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Meti Maloku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Në vitin 2013, Meti Maloku publikon albumin "Dasmorët". Më datë 30 Mars 2014, Ingrit Gjoni publikojnë videoklipin "Ani Ani", në bashkëpunim me Meti Maloku. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Ingrit Gjoni marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014. Më datë 9 Qershor 2015, Meti Maloku publikon vid...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0