Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meti Maloku - Bjeri Shum Tupanit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dasmorët"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2013

2013-07-13T12:40:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bjeri Shum Tupanit" kënduar nga Meti Maloku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Meti Maloku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Aziz Murati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mashalla s'bani dushmani
Erdh e shkoj e s'ju ni zani
Duvakun nusja shpaloj
Krejt mahalla na lakmoj x2

Hajde hajde jalla me limona
Je e huja sot bohesh e jonja
Hajde motra hajdi merrni defin
Knone nusen mos ja prishni qejfin

Ref...x2
Bini shum tupanit
Prej inat t'dushmanit
Sill e sill mindilin
Erdhe morre moj ma t'mirin

Sa mir sonte po vallzojm
Azizi karshi ju knon
Çifti i ri e çeli deren
Seç na e kalli atmosferen x2

Hajde hajde jalla me limona
Je e huja sot bohesh e jonja
Hajde motra hajdi merrni defin
Knone nusen mos ja prishni qejfin

Ref...x2
Bini shum tupanit
Prej inat t'dushmanit
Sill e sill mindili
Erdhe morre moj ma t'mirin

...

Ref...x2
Bini shum tupanit
Prej inat t'dushmanit
Sill e sill mindili
Erdhe morre moj ma t'mirinMë Shumë Këngë Nga Meti Maloku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet